Хетафе

  во

  Зинедин Зидан ќе го врати назад во Реал Мадрид одличниот Норвежанец Мартин Одегард, а Кралскиот клуб му направи вистински упад во системот на Реал Сосиедад. ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед со својот најсилен тим ќе излезе на мегдан против Копенхаген, во обид да избори место во полуфиналето од Лигата на Европа. Солскјер на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Тикет уплатен уште на 23 јули во објектот на Sport Life во Куманово, нарекуван Гаражи, на еден прогнозер му донесе добивка од дури 910.379 денари. Тикетот е ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со синоќешните победи на Манчестер сити и Јувентус продолжи една интересна низа кога се работи за натпреварите во двете клупски меѓународни натпреварувања на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Рестартот во Европа Лигата и во Лигата на шампионите минува во супериорна доминација на домашните екипи, или на клубовите кои номинално беа одредени за ...
  сите 94 | | | веќе видена

  По пет месеци пауза, вечерва продолжуваат мечевите од Лигата на шампиони. Јувентус го пречекува Олимпик Лион, а Манчестер сити е домаќин на Реал Мадрид. Двата ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Познатиот поранешен играч на Атлетик Билбао, Андони Ираола не може без Македонци во тренерската кариера и повторно ќе биде шеф на стручен штаб на тим каде има ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку е задоволен од пласманот во четвртфиналето од Лигата на Европа. Белгиецот постигна еден од двата гола во синоќешниот триумф ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Тешко дека Столе Димитриевски, нашиот најдобар голман ќе остане во Рајо Ваљекано и следната сезона да брани во Сегунда.Имено попладнево медиумите од Шпанија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Баер Леверкузен и по вторпат го совлада шкотскиот Ренџерс и со вкупни 4:1 го елиминираше Ренџерс во осминафиналето на Лига Европа. Стрелец на единствениот гол ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку е задоволен од пласманот во четвртфиналето од Лигата на Европа. Белгиецот постигна еден од двата гола во синоќешниот триумф ...
  сите 59 | | | веќе видена

  По пласманот на Интер во четвртфиналето на Лига Европа, една од темите на разговор во интервјуата кои ги правеше Антонио Конте беше поврзана за последната ...
  сите 82 | | | веќе видена