Хановер

  во

  Во европските ракометни купови свој настап имаа дел од нашите репрезентативци и стратези, некои од нив се радуваа на победа, други пак претрпеа пораз. Имено ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд стигна до сензационална кам-бек победа од 3:2 над Баерн Минхен за да се одвои на седум поени од нив на врвот на Бундеслигата благодарение на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Во текот на минатата недела, царинските службеници открија три илегални мигранти и повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Со денешните натпревари беа продолжение проблемите за Нико Ковач во Баерн Минхен. Актуелниот шампион Баерн Минхен испушти победа против Фрајбург. Домаќините со ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Баерн Минхен одигра само 1-1 против Фрајбург во рамките од 10. коло во Бундеслигата, и така му дозволија на Борусија Дортмунд одново за избега на четири поба ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Со зимскиот распоред на летање што стапи во сила на Меѓународниот аеродром Скопје функционираат 37 редовни авиолинии до 35 дестинации што се опслужени од 13 ...
  сите 28 | | | веќе видена