Хановер

  во

  Во рамки на една научна експедиција која се изведувала на Антарктикот, истражувачите открија фосилизиран отепчаток од стапало на диносаурус чија старост се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Истражувачите во текот на експедицијата на Антарктикот открија фосилизиран отпечаток од стапало на диносаурус стар околу 200-та милиони години. Откриениот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во тек на експедиција на Антарктикот научници откриле фосилизирана стапалка од диносаурус стара околу 200 милиони години. Стапалката е со големина на рака, а ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Истражувачите во текот на експедицијата на Антарктикот открија фосилизиран отпечаток од стапало на диносаурус стар околу 200-та милиони години. Откриениот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Научници во тек на експедиција на Антарктикот откриле фосилизирана стапалка од диносаурус стара околу 200 милиони години.Откриената стапалка е со големина на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Научници во тек на експедиција на Антарктикот откриле фосилизирана стапалка од диносаурус стара околу 200 милиони години. Откриената стапалка е со големина на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Истражувачи на Антарктикот открија стапалка од диносаурус стара 200 милиони години, голема колку дланка, соопшти Германскиот федерален институт за геолошки ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Истражувачи на Антарктикот открија стапалка од диносаурус стара 200 милиони години, голема колку дланка, соопшти Германскиот федерален институт за геолошки ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Истражувачи на Антарктикот открија стапалка од диносаурус стара 200 милиони години, голема колку дланка, соопшти Германскиот федерален институт за геолошки ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Истражувачи на Антарктикот открија стапалка од диносаурус стара 200 милиони години, голема колку дланка, соопшти Германскиот федерален институт за геолошки ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поранешниот германски репрезентативец и некогашен член на Хановер, Вердер Бремен и Арсенал, Пер Мертезакер даде свој тип, поточно го подели својот став околу ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Баерн победија со 4:1 (2:0) на гостувањето кај Фортуна, додека Хофенхајм пред своите навивачи ја совлада берлинска Фортина со 2:0 (1:0) во 29-то ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалерите на РБ Лајпцијг и на Борусија Менхенгладбах остварија важни победи во борната за позициите кои обезбедуваат пласман во Лигата на шампионите. РБ ...
  сите 16 | | | веќе видена