Филипини

  во

  Овој остров, само 20-минутно патување од Корон, има наметливо, мистериозно небо, кое може да го најде своето место во филмот на Кинг Конг. Летајќи над Корон,ја ...
  | | веќе видена

  Тајфунот ги погоди Филипините во саботата и тоа со ветришта од 270 километри на час Загинати и пустош остави тајфунот Мангкут на својот пат од Филипините до ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Јапонска подморница по првпат учествуваше во воена вежба во Јужнокинеското Море, соопшти денеска Министерството за одбрана. Подморницата Курошио во четвртокот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Јапонска подморница по првпат учествуваше во воена вежба во Јужнокинеското Море, соопшти денеска Министерството за одбрана. Подморницата Курошио во четвртокот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во налетот на супертајфунот „Мангкут“ на Филипни, животот го загубија 64 лица, а невремето исто така однесе и два животи во Хонг Конг. Супертајфунот „Мангкут“ ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Четири лица смртно настрадале во кинеската покраина Гуандонг која се најде на патот на супертајфунот Мангкут, соопштија властите во понеделникот, а во Хонгконг ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Најмалку 40 рудари останале затрупани во рудник за злато на северот на Филипините. До сега се извлечени седум тела, соопшти филипинската полиција. Голем одрон, ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Мојот живот е во Македонски Брод, вака започна успешната приказна на Кристи Рејчел Магно – Трајкоски од Филипини која го запозна својот сопруг работејки на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Најмалку 25 лица загинаа за време на ударот на супертајфунот кој беснее во северниот дел на Филипините. Додека ветровите дуваат со 185 километри на час, бројни ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Најмалку 40 рудари остнале затрупани во рудник за злато на северот на Филипините. До сега се извлечени седум тела, соопшти филипинската полиција.Голем одрон, ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Најмалку 40 рудари остнале затрупани во рудник за злато на северот на Филипините. До сега се извлечени седум тела, соопшти филипинската полиција. Голем одрон, ...
  сите 124 | | | веќе видена