Spotify тестира нови функции, дали би ги користеле?


Време зa читање: 6 минути Дојде ерата на мобилната вештачка интелигенција, а раните корисници веќе уживаат во придобивките на најновата иновација. Поттикнати ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Tesla им ги зголеми платите за своите инженери за вештачка интелигенција откако откри дека конкурентот OpenAI, се обидува да му ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корисниците на iPhone ширум светот добија, заедно со најновото ажурирање на системот, подесување што го опишаа како „морничаво“. Добивај вести на вибер ...
| | веќе видена | слични

Доминантниот пребарувач во светот сè уште се прашува како да одговори на конкурентната закана од ChatGPT. Гугл, пребарувачот што го користат повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
сите 723 | | | веќе видена

„Ја зголемивме минималната плата за 120%, просечната за 80%, а пензиите ги зголемивме за 55%. 100 милиони евра дадовме за поддршка и развој на домашните ...
сите 399 | | | веќе видена

Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
сите 396 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 205 | | | веќе видена

Изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, професор д-р Гордана Силјановска Давкова, денес продолжи со митинг во Аеродром. -На почетокот ...
сите 335 | | | веќе видена

- Неопходно е процесот на обезбедување на оваа помош да ја достигне својата конечна точка, и по Претставничкиот дом на американскиот Конгрес да биде одобрена ...
сите 266 | | | веќе видена

„Македонија низ својата историја водела многу борби, имала препреки и проблеми, но македонскиот народ секогаш знаел да изнајде соодветно решение и да стави ...
сите 111 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка и кандидат за пратеник на ИЕ1 Бојан Маричиќ се сретна со Ирина Кажиќ, млада активистка која верува во европската иднина на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Spotify тестира нови функции, дали би ги користеле?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: