Фелипе

  во

  Двете најдобри екипи во првата македонска фудбалска лига, Шкендија и Вардар со убедливи победи над Академија Пандев и Победа ги заокружија настапите на домашен ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Шкендија со шампионска игра ја прослави титулата во Тетово, совладувајќи го составот на Академија Пандев со 4-1. Арбин Зејнулаи го постигна водечкиот гол во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Вардар славеше со високи 6-0 против прежалениот тим на Победа во претпоследното коло на ПМФЛ. Црвено-црните дефинитивно се вицешампиони за оваа сезона, бидејќи ...
  сите 24 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 35. КОЛО…. Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС (2-0) Тантуровски 30′, Кировски 44′ Тетово: ШКЕНДИЈА – АК. ПАНДЕВ (4-1) Зејнулаи 26′, 84′, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 35. КОЛО…. Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – СИЛЕКС (2-0) Тантуровски 30′, Кировски 44′ Тетово: ШКЕНДИЈА – АК. ПАНДЕВ (1-0) Зејнулаи 26′ ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Селекторот на репрезентацијата на Бразил, Тите, вчера го објави списокот на повикани фудбалери за континенталното натпреварување во Јужна Америка, Копа ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бенфика е нов шампион на Португалија по победата над Санта Клара од 4-1 во последното, 34-то коло во Примера лига. Гигантот од Лисабон водеше тесна битка со ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Селекторот на Бразил Тите вчера го објави списокот на играчи за Копа Америка и предизвика големи реакции во јавноста. Тите порача дека тоа е конечен список и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Селекторот на Бразил, Тите, го објави списокот од 23 репрезентативци со кои ќе се натпреваруваат на претстојното Копа Америка првенство кое ќе се одржи од 14 ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Денес во Португалските медиуми се појави вест дека Икер Касиљас сигурно ќе ја заврши блескавата кариера, меѓутоа на радост на сите фудбалски фанови таа ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Maдритски Реал наводно започнал преговори со напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах. Така барем тврди новинарот на францускиот „Канал плус“ Фелипе Карајон кој во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Бенфика не се шегува кога вели дека Жоа Феликс не е на продажба! Од Лисабон пристигнува повеќе од јасна порака за сите заинтересирани клубови кои ја сакаат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман е отворен за трансфер на „Камп Ноу“ и е спремен да прифати пониска плата, пренесуваат шпанските медиуми. Минатото ...
  сите 84 | | | веќе видена