Фелипе

  во

  Дваесет лидери на самит во Вашингтон во 2008 година бараа излез од најтешката криза што го погоди светот од почетокот на 20 век. Една деценија подоцна, земјите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ѓошевски веќе успешно чекори низ менаџерските води на фудбалот, веќе има неколку успешно реализирани трансфери, има познати имиња зад неговото име за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  И покрај тоа што деветмина лидери на сепаратистите се во затвор , Каталонците и денеска покажаа дека може да се соберат во огромен број во чест на независноста ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Отмената кралица ја понесе титулата за најдобро облечена дама во совршена нијанса на црвена боја. Нејзиното величество, кралицата Летиција во градот Ковадонг ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Отмената кралица ја понесе титулата за најдобро облечена дама во совршена нијанса на црвена боја. Нејзиното величество, кралицата Летиција во градот Ковадонг ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Нејзиното величество кралицата Летиција беше во посета на градот Ковадонга во Шпанија, со своето семејство, кралот Фелипе и нивните ќерки, но фоторепортерите ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија утре ја пречекува селекцијата на Ерменија – нашиот најголем конкурент за освојување на првото место во четвртата група ...
  сите 12 | | | веќе видена