Долнени

  во

  – Трајче Јованоски – мало, ама здраво човече – Чаре наоѓа за жени, за мажи и за деца, дури и за добиток Ако патот низ Прилеп не води кон улица „Крушевска“, на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска на работен состанок со политички претставници од пелагонискиот регион разговарал за заложбите на МОН за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска на работен состанок со политички претставници од пелагонискиот регион разговарал за заложбите на МОН за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Полицаец нападнат за време на должност. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 19.30 часот во Ропотово полициски службеник физички бил нападнат од Г.Т.(36) ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во текот на вчерашниот ден околу 19.30 часот во Ропотово полициски службеник физички бил нападнат од Г.Т.(36) од село Ропотово, општина Долнени. Полицискиот ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Јасно изразената волја на граѓаните изразена на референдумот, со која се испрати гласна порака дека капитулантскиот договор не се прифаќа, треба и се очекува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес-конференција порача дека пратениците, функционерите и институциите треба да ја почитуваат волјата искажана ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Јасно изразената волја на граѓаните изразена на референдумот, со која се испрати гласна порака дека капитулантскиот договор не се прифаќа, треба и се очекува ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Од сите функционери, од сите институции, првенствено од Собранието кое што го распиша референдумот, а потоа и од владата. Зоран Заев не е, ниту може да биде ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Јасно изразената волја на граѓаните изразена на референдумот, со која се испрати гласна порака дека капитулантскиот договор не се прифаќа, треба и се очекува ...
  сите 41 | | | веќе видена

  „Јасно изразената волја на граѓаните изразена на референдумот, со која се испрати гласна порака дека капитулантскиот договор не се прифаќа, треба и се очекува ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Гласањето на референдумот во Прилеп досега се одвива без застој и непречено, информираат од Општинската изборна комисија. Така е и во општините Крушево, ...
  сите 215 | | | веќе видена