Доха

  во

  За точно четири години од сега ќе биде означен стартот на историскиот Мундијал во Катар. Светското првенство кое во 2022 година ќе се одржи во Катар ќе биде ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Официјалните претставници на талибанците во понеделникот потврдија дека присуствувале на тридневниот состанок во Катар со делегацијата на САД предводена од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Официјалните претставници на талибанците во понеделникот потврдија дека присуствувале на тридневниот состанок во Катар со делегацијата на САД предводена од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  На третиот по ред „Фестивал на различностите” кој се одржува во Доха од 18 октомври 2018 до 9 март 2019 година, месец ноември бил резервиран за културно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Официјалните претставници на талибанците во понеделникот потврдија дека присуствувале на тридневниот состанок во Катар со делегацијата на САД предводена од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  На третиот по ред “Фестивал на различностите” кој се одржува во Доха од 18 октомври 2018 до 9 март 2019 година, месец ноември бил резервиран за културно ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Џенифер Лопез е мултиталентирана уметничка која има поставено висока цена за своето појавување. Таа за да дојде на отварањето на трговскиот центар во Доха, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  И покрај традиционалниот регион, Моза се појавува во јавност со откриено лице, доктор е на науки и се занимава со политика. Нејзина желба е Истокот да се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Латиноамериканската пејачка Џенифер Лопез во Катар заработи три милиони долари за 20 минути – два за себе и еден милион за патни трошоци. Имено, таа само ...
  сите 29 | | | веќе видена