Во израелски воздушни напади загинаа борци на Хезболах во Либан


Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелските власти ги информираа своите египетски колеги дека Израел е подготвен да им даде „последна шанса“ на преговарачите за постигнување договор со Хамас ...
| | веќе видена | слични

Властите во Газа ја завршија потрагата по масовните гробници во болница на југот на појасот и соопштија дека откриле вкупно 392 тела, вклучително и некои кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Египет испраќа делегација на високо ниво во Израел со надеж дека ќе постигне договор за прекин на огнот со Хамас во Газа, истовремено предупредувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

„Допрва треба да се утврди идентитетот на преостанатите 227 тела. Најдовме три масовни гробници, една пред мртовечницата, друга зад неа, а трета северно од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Јавниот сервис Кан денеска јави дека Блинкен ќе дојде во Израел за да разговара за најавената операција на израелската армија во Рафа, како и за напорите да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Израел е подготвен да го ублажи своето барање Хамас да ослободи 40 заложници во замена за привремен прекин на огнот во Појасот Газа, откако палестинската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 308 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во израелски воздушни напади загинаа борци на Хезболах во Либан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: