Џеф

  во

  Откако шефот на Амазон и најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, го обвинил американскиот магазин „National Enquirer“ за уцена, се огласил и Ронан Фероу, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ендрју Мекејб во шокантното интервју раскажа дека откако во 2017 амриканскиот претседател го сменил директорот на ФБИ , Џејмс Коми , заедно со високи ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Индијана Пејсерс беа поразени на својот паркет со 97:106 од Милвоки Бакс, а во синоќешните натпревари во НБА лигата и Минесота Тимберволфс со 121:111 беа ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Никола Јокиќ со звукот на сирената им ја донесе победата на Денвер против Сакраменто, Бруклин ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Единаесет натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Никола Јокиќ со звукот на сирената им ја донесе победата на Денвер против Сакраменто, Бруклин ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Американскиот Сенат синоќа гласаше за номинација на Вилијам Бар за јавен обвинител на САД, кој беше предложен од претседателот Доналд Трамп и доаѓа на местото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Американскиот Сенат синоќа гласаше за номинација на Вилијам Бар за јавен обвинител на САД, кој беше предложен од претседателот Доналд Трамп и доаѓа на местото ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Светот го обиколи веста дека најбогатиот човек на светот, Џеф Безос се разведува од сопругата Мекензи по 25 години брак и тоа поради заносната водителка Лорен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Светот го обиколи веста дека најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, се разведува од сопругата Мекензи по 25 години брак, и тоа поради убавата водителка Лорен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  По бурниот крај на трејд-периодот во НБА лигата, навивачите на Лос Анџелес Лејкерс можат да бидат разочарани поради тоа што раководството на нивниот тим не ...
  сите 78 | | | веќе видена