Чезена

  во

  Италијанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да ја суспендира цела Серија Б лига откако три второлигаши банкротираа (Чезена, Бари, Авелино) и така првенството ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поради финансиски малверзации, на фудбалскиот клуб Киево од Верона му се одземени три бода. Покрај одземањето на бодовите, Киево заработи и глоба во износ од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поради финансиски малверзации, на фудбалскиот клуб Киево од Верона му се одземени три бода. Покрај одземањето на бодовите, Киево заработи и глоба во износ од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  По неколкумесечен преглед на документацијата и разгледување на сите опции, Федералниот спортски суд во Италија денеска конечно донесе пресуда за случајот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  По неколкумесечен преглед на документацијата и разгледување на сите опции, Федералниот спортски суд во Италија денеска конечно донесе пресуда за случајот ...
  сите 26 | | | веќе видена