Чезена

  во

  Девојката на романскиот младински репрезентативец Кристијан Манеа заврши во болница по тепачката која се случи по мечот од Европското првенство против Франција ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Дежа ву за Италија, по фамозната местенка на Шведска и Данска со која „аѕурите“ беа елиминирани од Европското првенство во 2004, слична судбина денеска ја ...
  | | веќе видена

  Младинските репрезентации на Франција и Романија одиграа натпревар без голови и победник (0:0) и го реализираа најнепосакуваното сценарио за домаќинот на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Јанис Хаџи е едно од најпријатните изненадувања на младинското Европско првенство во Италија и Сан Марино, но се знае кој е главен во семејството Хаџи. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски струњак, 51-годишниот Марко Џампаоло и официјалноста нови тренер на италијанскиот гигант Милан. Откако минатата седмица го раскина ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Легендите на Милан, Паоло Малдини и Ѕвонимир Бобан и официјално се вратија во клубот, откако беа назначени за главни оперативци за фудбалските работи. Со ...
  сите 85 | | | веќе видена