Бошкоски

  во

  Кога некои луѓе не можеа да му го споменат името, ние како СЈО побаравме мерка притвор, изјави вечерва специјалната обвинителка, Катица Јанева за 1 ТВ. Јанева ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во Будимпешта покрај осудениот Никола Груевски, се обидоа да побегнат и ексначалникот на Петтата управа Горан Грујевски и Никола Бошкоски од УБК, обвинети во ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство од надлежниот суд ќе бара притвор како мерка за обезбедување на присуство, за лица кои се обвинети во повеќе случаи и се ...
  сите 134 | | | веќе видена

  „Ниту можеме да потврдиме, ниту да негираме. Ние не сме во можност да коментираме за индивидуални барања за азил кои се уште се процесуираат“, гласи одговорот ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе чека официјална потврда на веста дека избеганиот осуденик пратеникот и експремиер Никола Груевски побарал политички ...
  сите 205 | | | веќе видена

  „Полицијата не го најде Груевски дома“, „Како течеше акцијата на Алфите за приведување на Груевски“, „Груевски се крие во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ или избегал ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вечерва во станот на Никола Груевски се случува вистинска драма во режија на инквизицијата на власт, пренесува „ Инфомакс “. Постапувајќи по налог на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Телохранителите на осудениот Никола Груевски, кој од петокот ги избегнуваше судските органи да му го врачат конечното решение за издржување на затворската ...
  сите 134 | | | веќе видена

  По укажување на домскиот лекар во истражниот затвор „Скопје“ во Шутка, бизнисменот Орце Камчев, еден од петмината притворени во случајот на СЈО „Империја“, е ...
  сите 280 | | | веќе видена

  Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
  сите 55 | | | веќе видена