Блатер

  во

  Лучијано Моџи важи за еден од најтемните фудбалски ликови, главен во аферата која пред 12 години го потресе италијанскиот фудбал, аферата Калчополи, во која ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на ФИФА во автобиографијата изнесе скандалозни обвинувања околу доделувањето на домаќинството за Светското првенство во 2022, како и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Високиот спортски арбитражен суд (КАС) ја отфрли жалбата на поранешниот генерален секретар на ФИФА, Жером Валке против изречената 10-годишна казна да се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Француската фудбалска легенда и поранешен претседател на УЕФА, Мишел Платини тврди дека ждрепката на Светското првенство во Франција во 2018 било наместено да ...
  сите 14 | | | веќе видена