Атлантикот

  во

  Аргентинската морнарица соопштила утрово дека инспекторите ја пронашле подморницата "ARA San Huan" во длабочините на Атлантикот, која со 44 членови на екипажот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Според спрскиот весник, Груевски во Тирана бил пречекан од вработени во унгарската амбасада кои со првиот лет на „Малев“ го префрлиле во Будимпешта. Во текстот ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер Никола Груевски со лажен пасош ноќта ја преминал македонско-албанската граница и илегално стигнал до Тирана, каде бил прифатен ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер Никола Груевски со лажен пасош ноќта ја преминал македонско-албанската граница и илегално стигнал до Тирана, каде бил прифатен ...
  сите 365 | | | веќе видена