Алберт

  во

  Во Ројал Алберт Хол, Меган Маркл блесна во преубав син фустан. Сите погледи биле насочени кон неа, кога се појавила во глитер макси фустан од 4 илјади евра, со ...
  сите 23 | | | веќе видена

  И двајцата се родени во 1911 година. Таткото на Владимир Путин се викал Владимир Спиридонович Путин, а мајка му Марија Ивановна Путин (моминско Шеломова). И ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Не само Британците, туку и Швајцарците имаат климави релации со ЕУ. Но, додека Велика Британија се оддалечува од ЕУ, Швајцарија ѝ се приближува и планира еден ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во првите 5 минути од вечерашното гостување на професорот Димитар Апасиев во Само вистина на Канал 5, просто објаснува - зошто Законот за употреба на јазиците ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Владимир Владимировиќ Путин моментално е најмоќен човек на светот, новиот руски цар, како што сакаат многумина да го наречат, но патот на момче од сиромашно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Размена во странство, волонтирање надвор од државата, учество на културни и спортски активности и разни обуки и конференции се начините на кои младите најдобро ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалерот Огњен Врањеш кој деновиве е во центарот на вниманието на медиумите во регионот поради аферата со пејачката Јелена Карлеуша, чиј сопруг Душко Тошиќ, ...
  сите 225 | | | веќе видена