Адеми

  во

  Националната стратегија за соработка со дијаспората (2019-2023) и акцискиот план беа презентирани пред претставници на иселениците во Малме, во рамки на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во рамките на работната посета на Кралството Шведска и Данска, министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, придружуван од Директорот на Агенцијата за ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во рамките на работната посета на Кралството Шведска и Данска, министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, придружуван од Директорот на Агенцијата за ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Една година од смртта на функционерот на ДУИ, Абдулаќим Адеми се одржа комеморација за неговиот живот и дело. На комеморативната академија лидерот на ДУИ, Али ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и членовите на делегацијата на Владата, во рамките на Минхенската конференција за безбедност се сретнаа со косовскиот премиер, Рамуш ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и членовите на делегацијата што ја сочинуваат заменичка на претседателот во Владата на РСМ ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на Заменичката на претседателот и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на Заменичката на претседателот и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
  сите 55 | | | веќе видена

  На премиерите на Република Северна Македонија и на Република Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас денеска во Минхен ќе им биде врачена наградата „Евалд Фон ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Наградата „Евалд Фон Клајст“ денеска во Минхен ќе им биде врачена на премиерите на Република Северна Македонија и на Република Грција, Зоран Заев и Алексис ...
  сите 142 | | | веќе видена

  На премиерите на Република Македонија и на Република Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас денеска во Минхен ќе им биде врачена наградата „Евалд Фон Клајст“. ...
  сите 142 | | | веќе видена