По однос на вашиот повик, до лидерот на СДСМ Зоран Заев, со своето семејство да се пресели во Тетово и да живее за да ги види условите, јас само едно ќе ви ...
| | веќе видена

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пред Владата на Република Македонија го започнаа протесниот марш против Тиранската ...
сите 212 | | | веќе видена

СДСМ денеска соопшти дека „парламентарното мнозинство од 67 пратеници, кои претставуваат околу 700.000 граѓани, ќе одговори на својата должност и ќе ги спречи ...
сите 156 | | | веќе видена

СЛАВЕНИЧКИ КОНЦЕРТ ЗА ДУША НА ФОЛК-ЅВЕЗДАТА НАУМ ПЕТРЕСКИ ВО СКОПЈЕ Со песните и со моќниот глас ги лекува раните и скршените срца, ги спојува вљубените, ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Првите неофицијални резултатите од досега најнеизвесните претседателски избори во Франција, соопштени веднаш по затворањето на сите гласачки места во дваесет ...
сите 293 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осудува изјавата на градоначалникот на Дебар, Ружди Лата, која го уништува духот на соживотот и длабоко го поткопува темелот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт поради обидот директно да се удри по темелите на македонската држава. Граѓаните 56 дена ...
сите 72 | | | веќе видена

next