Марио Деус, почесен македонски конзул во Барселона, кој е шпански државјанин, е уапсен во Јужна Африка поради сомневање за убиство на своите тригодишни ...
сите 68 | | | веќе видена

Драган Петковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција истакна дека полицијата и јавниот обвинител мора веднаш да преземат мерки против пратеникот Максим ...
сите 139 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска на прес-конференција ги оцени како клучни претстојните денови и најави интензивирање на протестните ...
сите 6 | | | веќе видена

Илиевски: Следната недела е клучна за Македонија, ќе бидеме будни и ќе реагираме Решивме да го потсетиме добро разбудениот град, дека наредната недела која ...
сите 151 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение повтори дека излезот од политичката криза во државата се нови парламентарни избори затоа што смета дека само така граѓаните ...
сите 501 | | | веќе видена

Терористите на Исламска држава во Мосул убија најмалку 50 луѓе кои се обиделе да пребегнат кај ирачката армија, објави локалниот портал „Шафак њуз“ повикувајќи ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов упати честитка до припадниците на ромската заедница по повод одбележувањето на 8 Април Меѓународниот ден на ...
сите 41 | | | веќе видена

next