ВТОРА ИЗЛОЖБА НА УМЕТНИКОТ ФИЛИП ФИДАНОВСКИ ИНСПИРИРАНА ОД ДЕЛАТА НА ШПАНСКИОТ МАЈСТОР Во европска атмосфера, со сангрија, убави гости и во присуство на ...
сите 19 | | | веќе видена

Милчо Манчевски со Медлин Олбрајт и со директорите на УНЕСКО, „Кенеди“ и „Гугенхајм“ на културен самит во Абу Даби Режисерот Милчо Манчевски учествува на ...
сите 6 | | | веќе видена

СПЕКТАКУЛАРНО ОТВОРАЊЕ НА 13. ИЗДАНИЕ НА „ТАНЦ ФЕСТ“ Француските танчари прексиноќа ја оставија македонската публика без зборови со перформансот "Пиксел", на ...
сите 45 | | | веќе видена

Суштината на платформата е да се смени уставното уредување на Република Македонија. Тоа значи, Македонија од мултиетничко општество и унитарна држава да ...
сите 125 | | | веќе видена

Сегашниот грчки претседател нема јавен настап да не ја третира Македонија како боксерска вреќа, да удира по Македонија. Многу бавно се случуваат промените на ...
сите 125 | | | веќе видена

ПОРАКА ОД ПРОТЕСТНИОТ МАРШ НА „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“: Членот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски денеска одговори на ...
сите 102 | | | веќе видена

Со кренати багери кон Собранието, граѓаните на денешниот масовен собир на „За заедничка Македонија“ порачаа дека по секоја цена ќе ја бранат демократијата.
сите 31 | | | веќе видена

Ристевски: Неразбирливо ми е некој да сака да го силува македонскиот народ за да задоволи туѓи сценарија -Нашите причини 39 дена се верувам исти, сите сакаме ...
сите 4 | | | веќе видена

И официјално денешниот обид на шверцерски начин да се избере Претседател на Собранието не им успеа. Не им успеа и нема да им успее. Ова е голема победа за сите ...
сите 438 | | | веќе видена

next