Против 63-годишен жител на Крива Паланка е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека сторил полово напад врз 13-годишно девојче. Министерството ...
сите 28 | | | веќе видена

Возило „голф 5“ со скопски таблички ноќеска е опожарено на улицата „Среќко Пужаљка“ во Скопје. Нема поврдени лица и не е предизвикана материјална штета на ...
сите 8 | | | веќе видена

За да се спаси од затворски казни за бројните криминали, криминогеното раководство во врвот на СДС е подготвено да дојде на власт по секоја цена, независно што ...
сите 297 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство од 67 пратеници, избрано на кредибилни избори ќе го избере новиот собраниски претседател, а потоа и новата реформска Влада на ...
сите 281 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ упорно ја туркаат Тиранската платформа, но народот е на нозе Криминалецот Заев и злосторничкото здружение во врвот на СДС упорно ја ...
сите 188 | | | веќе видена

Референдум во Турција: Ердоган доби поголема моќ, опозицијата бара прегласување, ЕУ загрижана Турската изборна комисија потврди дека на вчерашниот референдум ...
сите 259 | | | веќе видена

Благодатниот оган од Ерусалим пристигна во Македонија на самиот ден од Христовото воскресение. Mакедонските верници имаа можност да ги запалат свеќите од ...
сите 10 | | | веќе видена

ВО МАНАСТИРОТ "СВЕТА БОГОРОДИЦА" ВО БЕРОВО СЕ ПРАВИ ДЕЛИКАТЕС Тројца монаси од манастирот "Света Богородица" пишуваат нова историја за Берово. Градот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Седумнаесет годишниот Х.И. е убиен денеска во село Матка, Скопско, од страна на Е.А. (2000) со нож во меѓусебна тепачка, потврдија за МИА од МВР. Како што ...
сите 66 | | | веќе видена

next