Граѓаните 44-ти ден се на улиците низ цела Македонија за одбрана на унитарноста и сувереноста на државата. Богдан Илиевски, еден од главните организатори на ...
сите 177 | | | веќе видена

Денес со нас, на 44-от ден од протестите против Тиранската платформа, а за унитарна, заедничка и демократска Македонија, ги имаме и земјоделците и ловџиите и ...
сите 177 | | | веќе видена

Едно лице е приведено во врска со грабежот што се случи вчера во НЛБ банка. Лицето е приведено во Полициската станица Кисела Вода синоќа околу 19.00 часот, а ...
сите 201 | | | веќе видена

Политичката криза во која опозицијата ја втурна државата нема да нe поколеба да се откажеме од борбата за подобар живот на граѓаните. И во вакви исклучителни ...
сите 47 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала ...
сите 71 | | | веќе видена

Ниту „Орка Холдинг“, ниту која било од нејзините ќерки компании никогаш не подигнале кредит на тоа земјиште и никогаш не го заложиле под хипотека, се вели во ...
сите 46 | | | веќе видена

Прееска прочитав една изјава на нам добро познатата Маја Коцијанчиќ, рече дека очекувала брз избор на претседател, една работа пропуштила во нејзиното обраќање ...
сите 151 | | | веќе видена

Денеска започнува седмата недела, како граѓаните во голем број се бори за задржување на унитарноста на Република Македонија. Веќе седум недели тие порачуваат ...
сите 278 | | | веќе видена

Граѓаните водени од иницијативата „За заедничка Македонија“ кои веќе 43 дена се на улиците и протестираат за задржување на унитарноста и сувереноста на ...
сите 48 | | | веќе видена

Потпретседателката на ДУИ Теута Арифи денеска изјави дека за излез од сегашната парламентарна криза секој треба да однесува рационално и, како што рече, да се ...
сите 29 | | | веќе видена

next