Косовските медиуми објавија дека Рамуш Харадинај, некогашниот командант на Ослободителната војска на Косово (ОВК) можно е да биде единствениот кандидат на ...
сите 123 | | | веќе видена

СДСМ денеска во соопштение посочува дека парламентарното мнозинство постапува мудро за да ги заштити државата и граѓаните и оти ќе ја реализираат мнозинската ...
сите 286 | | | веќе видена

Со воведувањето на поливалентните вакцини се направи сериозен позитивен исчекор во имунизацијата во Република Македонија и горди сме што веќе по 80.000 дози од ...
сите 47 | | | веќе видена

Скопјанец осомничен за производство и трговија на дрога нападнал и повредил полицајци кои се обиделе да извршат претрес во неговиот дом. Како што соопшти МВР, ...
сите 11 | | | веќе видена

УХМР ПРЕДУПРЕДУВА Студеното време со ниски утрински температури под нулата што ја зафати Македонија може да предизвика големи штети кај земјоделските култури, ...
сите 17 | | | веќе видена

Македонската економија е стабилна и покрај сите предизвици на политичката криза, оценуваат Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Светска банка. На Пролетните ...
сите 48 | | | веќе видена

next