Спорт Клуб

Екипата на Ливерпул до крајот на сезоната нема да може да смета на својот дефанзивец, Жоел Матип, потври клубо од „Енфилд“. Камерунецот доживеал повреда на ...
сите 224 | | | веќе видена

Во пресрет на мечот од 1/4 финалет во ЛШ, помеѓу Јувентус и Реал Мадрид, таткото на Гонзало Игуаин за првпат проговори зошто неговиот син го напуштил Мадрид и ...
сите 84 | | | веќе видена

Атрактивната Бугарка, Нефи Иванова го прогнозираше резултатот на првиот четвртфинален меч помеѓу Јувентус и Реал Мадрид. Иваново, која е голем навивач на ...
сите 89 | | | веќе видена

Екипата на Манчестер Јунајтед повторно ги разочара своите многубројни фанови и оваа сезона и покрај бројните засилувања кои пристигнаа на “Олд Трафорд“ во ...
сите 73 | | | веќе видена

Челзи игра очајна сезона по чиј крај, екипатат од „Стенфорд Бриџ“ ќе претрпе драстични промени сооглед на тоа што се најавува досега незапамтен егзодус. Имено ...
сите 38 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ ја изненади светската фудбалска јавност откако среде сезона одлучи да го напушти Манчестер Јунајтед и да се пресели во Лос Анџелес Галакси. ...
сите 42 | | | веќе видена

Барселона атакува на нова тројна круна, трета во историјата на клубот и првиот чекор кон неа е дуелот против Рома во четвртфиналето од Лигата на шампионите. ...
сите 16 | | | веќе видена

По неодамнешниот голем инцидент кој го предизвика газдата на ПАОК, уште еден негов колега се приклучи на општото лудило во грчкиот фудбал. Сопственикот на ...
сите 15 | | | веќе видена

Неколку дена откако Пер Мертесакер објави дека ужива кога е резерва во својот тим, поранешниот фудбалер на Баерн, Маркус Бабел ја шокира германската фудбалска ...
| | веќе видена

Вечна ќе остане споредбата меѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо за тоа кој е подобар фудбалер. Веројатно никогаш нема да има точен одговор на ова прашање ...
сите 139 | | | веќе видена

Петта година по ред Баерн ќе се сретне со шпанска екипа во нокаут-фазата од Лигата на шампионите. И има можност првпат по 2013 година да елиминира една екипа ...
сите 6 | | | веќе видена

Стручниот штаб на Барселона почна да се плаши за Самуел Умтити, но не поради откупната клаузула од 60 милиони евра и неговиот можен трансфер во Манчестер ...
сите 12 | | | веќе видена

next