Спорт Клуб

Натпреварот од француската лига 2 помеѓу екипите на Кивели Руен и Оксер, заврши со победа на домаќините со 4:1. Но натпреварот беше заклучен со една помалку ...
сите 5 | | | веќе видена

Јирген Клоп по добивањето на противникот во четвртфиналето од ЛШ, реши да прокоментира во медиумите, но попатно и да испрати една мала провокативна стрела до ...
сите 46 | | | веќе видена

На најдраматичен начин вечерва во Истанбул, Фенербахче беше совладан од ЦСКА Москва, со поени на Нандо Де Коло во последната секунда од натпреварот. ...
сите 9 | | | веќе видена

Вистинска животна драма денеска му се случи на Николас Гаитан, екс играчот на Атлетико Мадрид до пред некоја недела, додека сега настапува во кинескиот тим ...
сите 10 | | | веќе видена

Лео Меси последното коло во ЛШ го постигна својот јубилеен 100 погодок во ова натпреварување, но освен тоа, тој е најдобар стрелец и во Примера. Но и покрај ...
сите 67 | | | веќе видена

Ако до денеска беше под знак прашање кој од врвот ќе го дочека плеј-офот во Евролигата, сега нема повеќе дилеми, тоа ќе биде ЦСКА Москва. Тие вечерва во ...
сите 9 | | | веќе видена

Дисциплинската комисија при европската ракометна федерација (EHF), го суспендираше Веселин Вујовиќ поради непримерното однесеување на натпреварот од купот ...
сите 3 | | | веќе видена

Хулен Лопетеги, селекторот на Шпанија денес во репрезетацијата конечно го повика левиот бек на Челзи, Маркос Алонсо. Талентираниот фудбалер навистина со своите ...
сите 38 | | | веќе видена

Жозе Мурињо денеска на пресконференијата повторо приреди ново шоу за спортската јавност, прес во кој требаше подетално да образложи зошто се елиминирани во ЛШ. ...
сите 16 | | | веќе видена

Челзи полека но сигурно го преболува поразот од Барселона во ЛШ, па сега им остана само уште ФА Купот како можност да освојат трофеј. Но тоа практично нема да ...
сите 16 | | | веќе видена

Ова веќе делува сериозен, во само десет дена е забележан трен смртен случај на фудбалер. Откако во сон почина капитенот на Фиорентина, Давиде Астори, а потоа и ...
сите 9 | | | веќе видена

next