Спорт Клуб

Поранешниот играч на Милан, Масимо Амбросини, смета дека во дербито пред неколку дена, Милан заслужил да го победи Јувентус, иако „Бјанконерите“ победија со ...
сите 39 | | | веќе видена

Англискиот фудбалски ветеран Џермејн Дефо, смета дека е доволно кадарен за на Англија да и донесе голем успех на Мундијалот во Русија ова лето. 35 годишниот ...
сите 47 | | | веќе видена

Иако Ливерпул му дише во врат, многу веројатно Манчестер Јунајтед ќе ја заврши Премиер лигата на второто место. Тоа е напредок во однос на ланската шеста ...
сите 53 | | | веќе видена

Манчестер Сити е најбомбастичниот од четирите клуба кои пројавиле сериозен интерес за младиот македонски репрезентативец Елиф Елмас. Германскиот весник Билд ...
сите 12 | | | веќе видена

Еден од некогаш најубиствените голгетери во Европа, Колумбиецот Радамел Фалкао, смета дека светскиот фудбал и неговата убавина се ништи со тоа што го ...
сите 6 | | | веќе видена

Не така константните игри на Хамес Родригез во Баерн Минхен додека се уште беше тренер Карло Анчелоти, најавуваа дека Баварците ќе го вратат назад во Мадрид, ...
сите 39 | | | веќе видена

За неколку дена следува дербито за Манчестер на стадионот „Етихад“, каде Јунајтед му гостува на лидерот Сити, кој ќе има шанса со евентуална победа, да ја ...
сите 72 | | | веќе видена

Фудбалот на Балканот од ден на ден ни носи се поневеруајтни моменти,а последниот во низа ни доаѓа од Србија. По дербито во Втората лига помеѓу Темниќ и Динамо ...
сите 6 | | | веќе видена

next