Спорт Клуб

Претстојниот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите против Јувентус е причина тренерот на Реал, Зинедин Зидан повторно да им даде одмор на дел од своите ...
сите 116 | | | веќе видена

Аргентинскиот репрезентативец Пауло Дибала е на пат да стане најскап фудбалер во историјата на Ла Лига. Ако се остварат најавите, на крајот од сезоната тој ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Се изнагледавме последните години идеални постави од се и сешто, дури малку станаа неинтересни. Затоа на некого му текна да направи идеален тим од фудбалери ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред три години челниците на Реал Мадрид почнаа проект за поадмладување на екипата како одговор на Барселона, односно она што “каталонците” го почнаа во 2008 ...
сите 119 | | | веќе видена

Новото коло од Серија А, во предвечерјето на Велигден носи еден од најголемите дерби-дуели во италијанскиот фудбал. Милан му гостува на Јувентус во одлична ...
сите 41 | | | веќе видена

Роберто Карлос зборуваше за неговиот сонародник и најголема ѕвезда на бразилскиот фудбал во овој момент. Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид не крие дека не е ...
сите 13 | | | веќе видена

Ривалството помеѓу Кристијано Роналдо и Лионел Меси веројатно е најголемо во историјата на фудбалот и е најголема дилема за тоа кој од нив двајца е подобар ...
сите 135 | | | веќе видена

Српскиот медиум „Телеграф“ дојде до шокантни детали кои се однесуваат до човек кој е од раководството на ФК Партизан. Според информациите кои ги сподели овој ...
сите 5 | | | веќе видена

Англичаните, како и за Премиер лигата и за Лигата на шампионите, повторно го активираа суперкомпјутерот со цел да дојдат до одговорот на тоа кој ќе го освои ...
сите 11 | | | веќе видена

Предраг Мијатовиќ, некогашниот фудбалер и спортски директор на Реал Мадрид, му препорача на својот клуб одличен напаѓач кој би требало да дојде како замена за ...
сите 93 | | | веќе видена

next