Спорт Клуб

Љубителите на италијанската Серија А можат да уживаат во дербито помеѓу Јувентус и Милан кој се игра во рамките на 30. коло од италијанската Серија А. По ...
сите 61 | | | веќе видена

Австриецот Хербер Хубел, претседателот на одборот на ФИФА за надгледување на работата на Фудбалската Федерација на Грциа, препорачал до надлежните органи во ...
сите 8 | | | веќе видена

Англискиот голман Џо Харт изминатото лето пристигна во Вест Хем на позајмица од Манчестер Сити, но сигурно ни не претчуствуваше дека ова за него ќе биде една ...
сите 14 | | | веќе видена

Веќе извесен периот нешто не е како што треба на реалација Жозе Мурињо и Пол Погба. Ова и тоа како се одразува на играта на Манчестер Јунајтед, а стратегот на ...
сите 40 | | | веќе видена

Бренди Родс, Американката која е една од најпознатите девојки во борењето и вистинска ѕвезда во ВВЕ се најде во центарот на вниманието во изминатите неколку ...
сите 8 | | | веќе видена

Бренди Родс, Американката која е една од најпознатите девојки во борењето и вистинска ѕвезда во ВВЕ се најде во центарот на вниманието во изминатите неколку ...
сите 8 | | | веќе видена

Фудбалерот на Рома од средниот ред, Раџа Наинголан смета дека неговиот тим нема што да загуби на мечот во ЛШ против Барселона. Тоа ќе биде интересна борба за ...
сите 50 | | | веќе видена

Џенаро Гатузо истакна дека неговиот Милан мора да биде во сите сегменти перфектен, доколку сака да оствари добар резултат против Јувентус. Јувентус има два ...
сите 51 | | | веќе видена

next