Спорт Клуб

Најскапото зимско засилување Алексис Санчез е доста актуелна тема во последно време поради слабите игри, но викендов стрелаше против Свонси во победата на ...
сите 46 | | | веќе видена

Заедно со Антоан Гризман, Барселона би можела идната сезона да донесе во своите редови уште еден фудбалер на Атлетико Мадрид. Станува збор за Лука Ернандес, ...
сите 65 | | | веќе видена

Сите навивачи на Манчестер Сити со нетрпение го очекуваат големото градско дерби на кое можат да го понижат Јунајтед и пред него да ја освојат шампионската ...
сите 164 | | | веќе видена

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја презеде улогата спортскиот директор на клубот и си дозволи да направи трансфер листа. Барем така тврдат ...
сите 9 | | | веќе видена

Натпреварот веќе беше решен, Галатасарај водеше со 2:0, се играше втората од трите минуди судиско надополнување, а арбитарот досуди прекршок за Трабзон на ...
сите 6 | | | веќе видена

Вардар го доби противникот за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Актуелниот европски првак ќе оди на мегдан со трофејниот Кил, кој денеска го потврди ...
сите 38 | | | веќе видена

Вардар го доби противникот за четвртфиналето од Лигата на шампионите. Актуелниот европски првак ќе оди на мегдан со трофејниот Кил, кој денеска го потврди ...
сите 38 | | | веќе видена

Фудбалерите на Тотенхем славеа денеска на гостувањето кај Челзи со 3:1 во одлучувачкиот меч за пласман на четвртото место, а со тоа и во Лигата на шампионите ...
сите 25 | | | веќе видена

next