Спорт Клуб

Натпреварот само што започна, а актуелниот европски шампион Реал Мадрид веќе води во Торино. Скоро и да не беше очекуван овој гол, барем не во раната фаза од ...
сите 127 | | | веќе видена

Жозе Мурињо неколкупати низ сезоната, потенцираше дека не е задоволен од тоа како се одвива атмосферата и бучноста на „Олд Трафорд“. Па по тој повод, клубот од ...
сите 24 | | | веќе видена

Европската ракометна репрезентација ги предодреди терминит во кои ќе се одржат четвртфиналињата во ракометната Лига на шампиони, меѓу кои е и нашиот Вардар. ...
сите 94 | | | веќе видена

Европската ракометна репрезентација ги предодреди терминит во кои ќе се одржат четвртфиналињата во ракометната Лига на шампиони, меѓу кои е и нашиот Вардар. ...
сите 94 | | | веќе видена

На следните два меча од Суперлигата, тимот на Гостивар ќе биде без својот тренер Марјан Србиновски, откако беше санциониран за неговото вулгарно однесување на ...
сите 22 | | | веќе видена

На следните два меча од Суперлигата, тимот на Гостивар ќе биде без својот тренер Марјан Србиновски, откако беше санциониран за неговото вулгарно однесување на ...
сите 22 | | | веќе видена

„ Ако Златан реши да игра на СП во Русија, Златан ќе игра на СП “, беше коментарот на шведскиот ветеран Златан Ибрахимовиќ од пред некој ден. Ибрахимовиќ е во ...
сите 46 | | | веќе видена

Леонардо Бонучи по поразот од Јувентус во дербито (3:1), беше прилично разочаран, па на својот клуб му понуди совет, како преку пократок пат да дојдат до ...
сите 47 | | | веќе видена

Порто загуби со 2:0 последното коло од португалското првенство, но голманот Икер Касилјас имаше зошто да биде радосен и среќен. Тој запиша 1000 настапи во ...
сите 4 | | | веќе видена

Јувентус вечерва го игра својот најголем натпревар во досегашниот тек од сезоната во ЛШ, против Реал на домашен терен, но во Торино одекна бомбастична вест. ...
сите 25 | | | веќе видена

Стратегот на Јувентус, Масимилиано Алгри искористи шанса пред вечерашниот меч од 1/4 финалето во ЛШ да ја пофали првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано ...
сите 63 | | | веќе видена

Се чини Манчестер Јунајтед ќе остане без едно од највуваните засилувања во летниот преоден рок. Причина е ПСЖ кој покажа финансиска надмоќ во однос на ...
сите 42 | | | веќе видена

Први април, денот на шегата честопати се злоупотребува и де оди предалеку. Како по вообичај, 2. и 3. април служата за исправање на „шегите“ и објавување на ...
сите 3 | | | веќе видена

next