Спорт Клуб

Словачкиот голман Мартин Дубравка успеа да поврзе два натпревари без примен гол во Премиер лигата. Засилувањето на Рафа Бенитез од Спарта Прага се покажа како ...
сите 2 | | | веќе видена

Веројатно сите навивачи на Барселона и Лионел Меси се надеваат дека аргентинскиот фудбалер ќе игра барем уште десетина години. Овој 30-годишен фудбалер во ...
сите 29 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезенација од денеска до сабота во СЦ „Борис Трајковски“ ќе има мини подготовки на кои ќе ја подготвува формата за баражот за СП 2019 ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезенација од денеска до сабота во СЦ „Борис Трајковски“ ќе има мини подготовки на кои ќе ја подготвува формата за баражот за СП 2019 ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација денеска го имаше својот собир во пресрет на новата недела на ЕХФ. Репрезентацијата ќе има тренинзи во следните шест дена ...
сите 52 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација денеска го имаше својот собир во пресрет на новата недела на ЕХФ. Репрезентацијата ќе има тренинзи во следните шест дена ...
сите 52 | | | веќе видена

Белгискиот фудбалер Кевин Де Брујн изјави за британските медиуми дека навистина се надева дека неговиот Манчестер Сити ќе ја освои титулата на најслаткиот ...
сите 65 | | | веќе видена

Фудбалерите на Барселона минатиот викенд ремизираа на гостувањето против Севиља (2:2) во дербито на 30. коло од шпанската Ла Лига. Севиља беше на чекор од тоа ...
сите 29 | | | веќе видена

Германскиот стратег Јирген Клоп, со голема доза на самоувереност го пречекува тимот на Манчестер Сити, во рамките на првиот четвртфинален меч од ЛШ. ...
сите 178 | | | веќе видена

Наближува четвртфиналето во Лигата на шампионите, а во среда, Реал Мадрид кој е актуелен шампион во ова натпреварување, гостува кај незгодниот Јувентус. Во ...
сите 98 | | | веќе видена

Како што стојат работите, Иван Лендл, по разделбата со Енди Мареј, ќе биде извесно нов тренер на младиот германски тенисер, Александер Зверев. Шпекулациите ...
сите 16 | | | веќе видена

Како што стојат работите, Иван Лендл, по разделбата со Енди Мареј, ќе биде извесно нов тренер на младиот германски тенисер, Александер Зверев. Шпекулациите ...
сите 16 | | | веќе видена

next