Спорт Клуб

Кога последен пат гостуваше во Барселона, Рома прими шест гола. Нема да биде изненадување ако така помине и в среда во четвртфиналето од Лигата на шампионите. ...
сите 44 | | | веќе видена

Жозе Јуниор, попознат како Зука, беше меѓу членовите на стручниот штаб на Манчестер Јунајтед. Јунајтед вчера славеше со 2:0 против Свонси на „Олд Трафорд“, а ...
сите 51 | | | веќе видена

Фудбалерите на Јувентус и Реал Мадрид во вторник од 20:45 часот ќе го играат првиот меч од четвртфиналето во Лигата на шампионите, а главен судија ќе биде ...
сите 86 | | | веќе видена

Лионел Меси и донесе бод синоќа на Барселона на гостувањето кај Севиља (2:2) иако каталонскиот клуб на пет минути пред крајот имаше два гола заостанување. Меси ...
сите 44 | | | веќе видена

По се изгледа Антоан Гризман на крајот ќе заврши во Барселона, иако одамна го посакуваат на „Олд Трафорд“. Јунајтед долго време се обидуваше да го купи ...
сите 57 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ постојано е интересен за српските медиуми, пред се за неговиот приватен живот, како и искуството од ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ постојано е интересен за српските медиуми, пред се за неговиот приватен живот, како и искуството од ...
сите 13 | | | веќе видена

Ниту една репрезентација или клуб од Србија нема да игра против националниот тим на Косово или негов тим, заклучија Ракометната федерација на Србија и ЕХФ по ...
сите 6 | | | веќе видена

Ниту една репрезентација или клуб од Србија нема да игра против националниот тим на Косово или негов тим, заклучија Ракометната федерација на Србија и ЕХФ по ...
сите 6 | | | веќе видена

Некогашниот тренер на Андре Агаси, Дарен Кејхил, открива несекојдневна ситуација помеѓу Новак Ѓоковиќ и екс тенисерот. Агаси во саботата објави дека повеќе не ...
сите 39 | | | веќе видена

Некогашниот тренер на Андре Агаси, Дарен Кејхил, открива несекојдневна ситуација помеѓу Новак Ѓоковиќ и екс тенисерот. Агаси во саботата објави дека повеќе не ...
сите 39 | | | веќе видена

Денеска од 17 часот се игра дерби на колото во Премиерлигата, помеѓу Челси и Тотенхем на „Стемфорд Бриџ“. Исходот на овој натпревар може да биде во голема мера ...
сите 40 | | | веќе видена

Кошаркарите на Сакраменто Кингс загубија ноќеска од шампионот Голден Стејт со 112:96. Со овој триумф „воините“ покажаа дека полека ја враќаат и ја темпираат ...
сите 8 | | | веќе видена

Британскиот таблоид Mirror денеска излезе со ексклузива и инсајдерска информација, дека Жозе Мурињо е подготвен да го жртвува Ентони Марсијал на лето, со цел ...
сите 38 | | | веќе видена

next