Спорт Клуб

Златан Ибрахимовиќ имаше совршено деби за својот нов клуб во МЛС лигата, тимот на ЛА Галакси, со кој победија на првиот натпревар со резултат 4:3. Кариерата на ...
сите 63 | | | веќе видена

Леонардо Бонучи постигна гол на своето враќање на стадионот на Јуве, но актуелниот италијански првак ја однесе победата во дербито со Милан. Победата од 3-1 е ...
сите 39 | | | веќе видена

Вчера дојде во Лос Анџелес, а денеска е прва ѕвезда во САД. Нормално, Златан Ибрахимовиќ. Неполни 48 часа по доаѓањето во Калифорнија, Швеѓанецот дебитираше за ...
сите 66 | | | веќе видена

Никогаш поблиску не беше Барселона до првиот пораз во Ла лига оваа сезона. На гостувањето кај Севиља, “каталонците” имаа 0-2 до 88. минута, а потоа блесок на ...
сите 47 | | | веќе видена

Триумф во градското дерби против Јунајтед идниот викенд ќе му донесе нова титула на Манчестер Сити и ќе стане првиот од “големата петка” кој го обезбедил ...
сите 7 | | | веќе видена

Ернесто Валверде има огромна можност да стане едвај третиот тренер во историјата на шпанскиот фудбал кој освоил тројна круна. Првиот е Пеп Гвардиола, а ...
сите 43 | | | веќе видена

МЗТ Скопје со една фантастична четвртина, успејаа да ја анулираат негативата која Куманово им ја наметна и на крај да остварат победа со 81:79. Тимот на ...
сите 39 | | | веќе видена

Несекојдневна ситуација на една пресконференција денеска во Премиерлигата, поточно на „Олд Трафорд“ по натпреварот Манчестер Јунајтед – Свонси. Жозе Мурињо и ...
сите 48 | | | веќе видена

Факт е дека Мохамед Салах ја игра својата најдобра сезона во кариерата, а тоа се презентира и со неговата популарност во неговата земја, Египет. На изборите во ...
сите 9 | | | веќе видена

next