Спорт Клуб

Пред вечерашната мега пресметка во ЛШ, помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити, менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гвардиола, завзеде своја позиција. Тој смета дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако добро се сеќавате пред неколку недеи, тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, даде едно неверојатно ветување, доколку Јувентус ја освои ЛШ. Контроверзниот Гатузо ...
сите 19 | | | веќе видена

Статистичарите, односно луѓето кои се занимаваат со бројки и статистика извадија неверојатен интересен факт кој покажува колку е слаб Манчестер Јунајтед во ...
сите 39 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ откако го раскина договорто со Манчестер Јунајтед одбил неверојатна понуда од Кина се со цел да потпише за ЛА Галакси. Имено, Швеѓанецот на ...
сите 30 | | | веќе видена

Бурен ден за македонската кошарка, едноставно пристигаат соопштенија од сите страни, а пово е револтот кон МКФ, но и кон одредени клубови. Гостивар откако беше ...
сите 74 | | | веќе видена

Бурен ден за македонската кошарка, едноставно пристигаат соопштенија од сите страни, а пово е револтот кон МКФ, но и кон одредени клубови. Гостивар откако беше ...
сите 74 | | | веќе видена

Екипата на Манчестер Јунајтед предводена од Жозе Мурињо уште од сега ја крои трансфер политиката. Јасно е дека тимот од „Олд Трафорд“ на лето ќе ангажира ...
сите 46 | | | веќе видена

Палестинскиот фудбалер, Мохамед Кхалил самиот го сними моментот кога на 30. март беше ранет во Појасот Газа. Играчот на Ал-Салах како и илјада друг жители на ...
сите 4 | | | веќе видена

Искусниот голман Икер Касиљас кариерата би можел да ја продолжи во англиската Премиер лига. И досега се најавуваше таква опција, но како негова следна ...
сите 14 | | | веќе видена

next