Спорт Клуб

Фудбалскиот свет се уште зборува за чудесната игра на Кристијано Роналдо кој со два гола му донесе на Реал победа во Торино против Јувентус (0:3). Португалецот ...
сите 95 | | | веќе видена

Чудесните „ножички“ на Кристијано Роналдо не предизвика воодушевување кај сите играчи на Реал Мадрид. Еден од најдобрите голови во историјата на Лигата на ...
сите 111 | | | веќе видена

Пет ракометари на актуелниот македонски, регионален и европски првак, плус тренерот Раул Гонзалез, се најдоа меѓу најдобрите во изборот на СЕХА лигата за оваа ...
сите 97 | | | веќе видена

Пет ракометари на актуелниот македонски, регионален и европски првак, плус тренерот Раул Гонзалез, се најдоа меѓу најдобрите во изборот на СЕХА лигата за оваа ...
сите 97 | | | веќе видена

Перфектни „ножички“. Шут од кој застанува здивот. Нема дилеми – убедливо најубавиот гол во Лигата на шампионите оваа сезона. Не навикна Кристијано Роналдо на ...
сите 67 | | | веќе видена

Зарем постои некој кој помисли дека Златан Ибрахимовиќ, некрунисаниот крал на атрактивните голови, нема да го прокоментира спектакуларниот гол на Кристијано ...
сите 92 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо имаше магична вечер во Торино синоќа во првиот меч од четвртфиналето од Лигата на шампионите кога постигна два гола во победата од 3:0 на ...
сите 62 | | | веќе видена

Желбата да ја освои титулата во Лигата на шампионите го задржи Џанлуиџи Буфон уште една сезона на голот на Јувентус, но изгледа требаше лани да ја заврши ...
сите 79 | | | веќе видена

Питер Крауч е херој на вечерта по фантастичниот погодок на Кристијано Роналдо против Јувентус во Лигата на шампионите. There is only a few of us who can do ...
сите 107 | | | веќе видена

Веројатно никогаш Јувентус не бил понемоќен во еден натпревар од Лигата на шампионите. Актуелниот европски вицешампион доживеа дебакл од 0-3 од Реал Мадрид на ...
сите 52 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо го одбележа и четвртфиналето од Лигата на шампионите. Со два гола уште вечерва го елиминира Јувентус и најави дека реваншот во Мадрид идната ...
сите 128 | | | веќе видена

next