Спорт 365

Овој погодок може да се најде во најтесниот круг на кандидати за наградата „Ференц Пушкаш“ која се доделува за гол на годината… Соиграчот на македонскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Претстојното лето четири младински репрезентации (не сметајќи ги националните селекции до 14 години во машка и во женска конкуренција кои учествуваат на ...
сите 9 | | | веќе видена

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста објави денеска дека на крајот од сезоната, после 22. години, и официјално ќе го напушти клубот. После низа шпекулации ...
сите 60 | | | веќе видена

Националната репрезентација во машка сениорска конкуренција в јуни (28.) ќе го одигра последниот натпревар од првата рунда претквалификации за Евробаскет 2021 ...
сите 3 | | | веќе видена

Одличната сезона на Вардар во следните два месеци треба да се круниса со резултати… Првиот трофеј е веќе во неговите витрини, оној од СЕХА Газпром лигата, а ...
сите 147 | | | веќе видена

Кил во победничка атмосфера доаѓа на реванш четвртфиналниот натпревар од ЛШ против Вардар… Популарните „зебри“ вчера на гостувањето кај Лајпциг во рамките од ...
сите 189 | | | веќе видена

Кошаркарите на Жалгирис во Каунас во четвртиот натпревар од четвртфиналната серија го совлада Олимпијакос со резултат 101:91. Избраниците на тренерот Шарунас ...
сите 33 | | | веќе видена

Вечерва се одиграа првите натпревари од полуфиналето во фудбалската Лига Европа… Составот на Арсенал пропушти шанса на својот „Емирати“ да отпатува барем со ...
сите 103 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го остварија тоа што го посакуваа, ја совладаа Блокотехна (87-73) во вечерашниот меч од 7. коло од Суперлигата и тоа со ...
сите 44 | | | веќе видена

Како што официјално пренесуваат од неговиот германски клуб Ратинген, Ацо Јоновски вкупно три месеци ќе паузира од ракометните терени. Македонскиот ...
сите 15 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Шведска објави денеска дека Златан Ибрахимовиќ нема да се врати од репрезентативната пензија… Така, Швеѓаните без „Ибракадабра“ ќе ...
сите 18 | | | веќе видена

Хрватскиот ракометен клуб ППД Загреб се огласи по повод пишувањата во медиумите околу заминувањето на Златко Сарачевиќ од клупата на крајот од сезоната. Клубот ...
сите 4 | | | веќе видена

next