Спорт 365

Вардар ја слави новата шампионска титула во СЕХА, откако во финалето го совлада ППД Загреб со 26:24. Веднаш после завршниот натпревар на Ф4, следуваа изјавите ...
сите 107 | | | веќе видена

Вечерва во С.Ц. „Јане Сандански“ се играше големото финале во СЕХА-лигата, помеѓу екипите на Вардар и ППД Загреб. Македонскиот шампион беше фаворит на овој ...
сите 53 | | | веќе видена

Денеска требаше да се одигра дербито во кошаркарската Суперлига, но поради неисправни технички уреди во салата „Градски парк“, истото е одложено најверојатно ...
сите 54 | | | веќе видена

Словенечката екипа успеа да го освои третото место на Ф4 турнирот во СЕХА Газпром лигата што се одржува во СЦ „Јане Сандански“. Денеска Целје Пивоварна Лашко ...
сите 79 | | | веќе видена

Благодарение на денешниот гостински триумф на Вест Бромвич Албион на „Олд Трафорд“ против Манчестер Јунајтед (0:1)… Екипата на Манчестер Сити е новиот шампион ...
сите 11 | | | веќе видена

Тоа е идеја, а се чека и официјална потврда во наредниот период… Претседателот на СЕХА Газпром лигата, Михајло Михајловски истакна дека регионалното ...
сите 85 | | | веќе видена

Доцна синоќа започнаа натпреварите од НБА кошаркарскиот плеј-оф… Во продолжение погледнете ги најдобрите пет потези од четирите одиграни мечеви, на првото ...
сите 6 | | | веќе видена

Кошаркарите на Голден Стејт поведоа со 1:0 во првата рунда од НБА плеј-офот против Сан Антонио на домашен терен (113:92). Без двократниот МВП Стеф Кари (кој ...
сите 92 | | | веќе видена

Денеска во 25. коло од најсилното турско првенство нов неочекуван пораз на Галатасарај.. На гостувањето кај последнорангираниот состав на Ушак Спортиф загуби ...
сите 12 | | | веќе видена

Фудбалерите на Њукасл го совладаа Арсенал на „Ст. Џејмс Парк“ во натпреварот од 32. коло на Премиерлигата со резултат 2:1 (1:1). Од една страна избраниците на ...
сите 11 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија започна со реализација на проектот за развој на женскиот фудбал во млади категории за девојчиња од генерациите 2002., ...
сите 11 | | | веќе видена

Капитенот на Барселона одлучил каде ќе ја продолжи својата професионална фудбалска кариера… Се очекува на крајот од сезоната да го напушти каталонскиот гигант, ...
сите 80 | | | веќе видена

Како што пренесуваат британските медиуми, се очекува Маркус Решфорд да остане на „Олд Трафорд“… И покрај лимитираната минутажа која ја добива младиот ...
сите 20 | | | веќе видена

next