Спорт 365

Во интервјуто за „stregspiller.com“, шпанскиот бек на Вардар говореше во пресрет на денешниот реванш натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите… Да ...
сите 137 | | | веќе видена

Во продолжение најдобрите пет потези од синоќешните два натпревари во НБА плеј-офот… На првото место се наоѓа кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс, Дариус Милер ...
сите 134 | | | веќе видена

Во „ТД Гарден“ Арената во Бостон се одигра „мајсторката“ во првата рунда од Источната конференција во НБА плеј-офот… Во седмиот решавачки натпревар составот на ...
сите 109 | | | веќе видена

Еден фантастичен натпревар се одигра вечерва на стадионот „Џузепе Меаца“ во Милано… Во дербито од 35. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, ...
сите 49 | | | веќе видена

Одбојкарскиот клуб на Струмица ја освои титулата во машкиот Куп на Македонија во организација на Одбојкарскиот клуб „ПРОБИШТИП“… Во финалето со резултат 3:2 ...
сите 6 | | | веќе видена

На првиот ден на Балканското првенство за деца кое се одржува во Белград, најмладите македонски каратисти освоија едно сребро и две бронзи. Како втор во кати ...
сите 3 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер продолжува да докажува зошто е навистина „крал“ на земјата… Денеска Рафаел Надал во полуфиналето на турнирот во Барселона со резултат 2:0 по ...
сите 36 | | | веќе видена

Во третиот решавачки натпревар од четвртфиналната серија на романскиот ракометен плеј-оф од шампионатот… Составот на ЧСМ Букурешт со конечен резултат 29:21 го ...
сите 3 | | | веќе видена

Возачот на Ферари денеска ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Азербејџан… На квалификациите Себастијан Фетел доминираше во главниот град ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска во првиот натпревар од 36. коло на саботната програма во најсилното англиско фудбалско првенство… Без голови на стадионот „Енфилд“ одиграа (0:0) ...
сите 25 | | | веќе видена

45-годишниот македонски фудбалски стратег ќе води нов клуб во Мјанмар… Марјан Секуловски кој до неодамна го водеше битолскиот прволигаш Пелистер, официјално е ...
сите 3 | | | веќе видена

Левото руско крило Полина Кузнецова пронајде нов клуб, како што и претходно се најавуваше… Таа во интервјуто за ЕХФ потврди дека си заминува од македонскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

next