Спорт 365

Откако Вардар успеа да се пласира во финалето на СЕХА Газпром лигата 2018… Во продолжение дел од изјавите на тренерите и играчите после првото полуфинале на ...
сите 118 | | | веќе видена

Вардар ќе се бори по шести пат за титулата во регионалната СЕХА Газпром лигата откако по полуфиналето на Ф4 турнирот го победи Мешков со 33:24 (17:14). ...
сите 148 | | | веќе видена

Вардар е првиот финалист во СЕХА Газпром лигата, откако во рамките на првото полуфинале на Фајнл-фор турнирот кој што се одржува во СЦ „Јане Сандански“ – ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска во рамките од второто коло на УЕФА развојниот турнир на Тренинг центарот во Зеница (БиХ)… Македонската фудбалска кадетска репрезентација триумфираше ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската фудбалска надеж придонесе во успехот на Грасхоперс… Во полуфиналето од Купот на Швајцарија за играчи до 18. години неговиот клуб триумфираше над ...
сите 4 | | | веќе видена

На 15. април (недела) во рамките од четвртото коло во македонската кошаркарска Суперлига во салата „Градски парк“ ќе се одржи 140. дерби помеѓу Работнички и ...
сите 92 | | | веќе видена

В сабота ќе започнат натпреварите од НБА кошаркарскиот плеј-оф… Во продолжение погледнете ги најдобрите 50 забивања од регуларниот дел на сезоната. Уживајте во ...
сите 6 | | | веќе видена

После регуларните 90. минути резултатот против шпанската екипа на Виљареал беше 2:2… Победничкиот пенал за младите „топчии“ го реализираше Зек Медли за конечен ...
сите 5 | | | веќе видена

Денеска беа извлечени полуфиналните двојки во фудбалската Лига Европа… Најголемите фаворити немаа поволна ждрепка, Арсенал (Англија) и Атлетико Мадрид ...
сите 46 | | | веќе видена

На најновата седница на Управниот одбор (УО) на Ракометната федерација на Македонија (РФМ)… Беше одлучено колкава парична награда ќе добие машката сениорска ...
| | веќе видена

Македонија е извлечена во Групата 3 во Квалификациите за ЕП 2020 каде за противници ќе ги имаме: Исланд, Турција и Грција. Најдобропласираните две ...
сите 20 | | | веќе видена

Анамарија Георгиевска е трета со бронзен медал на Светското првенство во Тунис за јуниори… Македонската натпреварувачка во таеквондо успеа да дојде до третото ...
сите 4 | | | веќе видена

Вечерва се дознаа сите патници во полуфиналето од фудбалската Лига Европа… Составот на Арсенал ја задржа предноста од првиот натпревар одигран на „Емирати“ ...
сите 20 | | | веќе видена

Без сомнеж може да кажеме дека полуфиналниот меч од СЕХА Газпром лигата меѓу Вардар и Мешков Брест ќе биде финале пред финалето. Натпреварот е закажан за утре ...
сите 188 | | | веќе видена

После нерешените резултати на пријателски натпревари против Азербејџан и Финска… Македонската фудбалска сениорска репрезентација на најновото рангирање на ФИФА ...
сите 13 | | | веќе видена

next