Спорт 365

Денеска со почеток од 19:00 часот екипата на ЖРК Вардар ја очекува првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите против екипата на Митјиланд. ...
сите 87 | | | веќе видена

Се одиграа првите натпревари од четвртфиналето во фудбалската Лига Европа… Апсолутна вечер на домаќините, помеѓу нив Арсенал на својот „Емирати“ беше ...
сите 42 | | | веќе видена

Вчера официјално се дознаа сите учесници на годинешниот Фајнал-фор турнир во кошаркарската БИБЛ лига. Сезонава завршницата ќе се одржи во Самоков (Бугарија) ...
сите 7 | | | веќе видена

Денеска во рамките од 19. коло во најсилното фудбалско првенство на Словенија нова убедлива победа на Домжале. Избраниците на тренерот Рожман триумфираа со 1:4 ...
сите 7 | | | веќе видена

Како што пренесува португалскиот веб портал „ojogo.pt“, од следната сезона македонскиот репрезентативен голман ќе има нов клуб во својата кариера. Борко ...
сите 14 | | | веќе видена

Трет натпревар за Јокохама Маринос во јапонскиот фудбалски куп… Втора остварена победа на гостувањето кај Албирекс Ниигата со конечен резултат 1:3. Нов настап ...
сите 5 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија во насока на развој на женскиот фудбал донесе низа одлуки кои имаат цел популаризација на женскиот фудбал и поголема ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонската тениска репрезентација ги започна Дејвис Куп натпреварите од Третата Европска сезона во Пловдив (Бугарија). Во рамките од групата А нашата ...
сите 34 | | | веќе видена

Новинарите на ehfCL.com го објавија најновиот ранкинг во пресрет на натпреварите од четвртфиналето во женската ракометна Лига на шампионите. Експертите од ...
сите 74 | | | веќе видена

next