Спорт 365

Вечерва црногорскиот состав испиша историја освојувајќи ја својата прва титула во регионалното кошаркарско натпреварување. Будуќност триумфираше во четвртиот ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски клуб е поразен во полуфиналето на Фајнл-фор турнирот од Балканската лига. Составот на Блокотехна загуби со резултат 81:85 (27:16, ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонскиот интернационалец одново имаше одлична партија во дресот на Питешти… Но, неговиот клуб го претрпе веќе третиот пораз по ред овојпат на гостувањето ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска покрај Вардар, дознавме уште две екипи кои ќе партиципираат на Фајнл-фор турнирот од Лигата на шампионите во Будимпешта. Бранителот на титулата, Ѓер по ...
сите 73 | | | веќе видена

Ракометарките на Вардар по петти пат се пласираа на завршниот турнир во Лигата на шампионите откако со 32-25 го победија Митјиланд во реванш четвртфиналниот ...
сите 80 | | | веќе видена

Во својот последен настап пред домашна публика сезонава во меч од Лигата на шампионите Вардар не само што го декласираше Митјиланд со 32-25 (17-12) и се ...
сите 82 | | | веќе видена

Денеска се одигра првиот натпревар од саботната програма на 34. коло во англиската фудбалска Премиерлига… Водеше Саутемптон на својот „Ст. Мери`с“ стадион ...
сите 23 | | | веќе видена

Денеска во рамките од петтото коло во групата за опстанок во романскиот фудбалски шампионат… Составот на Сепси забележа значаен триумф на домашен терен против ...
сите 5 | | | веќе видена

Вчера заврши една од најдолгите серии (четири години) без пораз на ракометните терени… Во рамките од 26. коло во најсилната шпанска АСОБАЛ лига составот на ...
сите 8 | | | веќе видена

Од една страна се очекува да ја освои титулата во Премиерлигата, а од друга менаџерот Пеп Гвардиола веќе размислува за наредната сезона. Во изминатиот период ...
сите 52 | | | веќе видена

Вчера беа полуфиналните натпревари, денеска се паузира пред утрешните последни мечеви на Фајнл-фор турнирот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје… Да потсетиме, на ...
сите 93 | | | веќе видена

Возачот на Ферари дојде до пол-позиција (52. во кариерата) пред трката за Големата награда на Кина во Формула 1 шампионатот. Во квалификациите Себастијан Фетел ...
сите 61 | | | веќе видена

Ракометарките на Вардар се на добар пат да бидат единствен тим што по петти пат ќе игра на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите. Остануваат уште 60 минути до ...
сите 51 | | | веќе видена

next