Спорт 365

Голманот на Милан е понуден на „светците“, пренесува „АС“… Во период на шпекулации Џанлуиџи Донарума минатата година потпиша нов договор со „росонерите“, но ...
сите 6 | | | веќе видена

Младиот напаѓач е еден од играчите чие заминување од Манчестер Јунајтед се планира на лето. „Старата дама“ го гледа како замена за Манџукиќ, додека во него ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски во следните десетина дена ќе биде во работна посета на Северна Америка и Мароко како дел ...
сите 6 | | | веќе видена

Нашиот Матеј Георгиев беше прогласен за најдобар фудбалер на турнирот на кои само Македонија беше претставувана од Академија, додека останатите учествуваа со ...
сите 9 | | | веќе видена

Седум бода ја делат Шкендија од шампионската титула во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ)… Тетовскиот фудбалски клуб предводен од тренерот Ќатип Османи со ...
сите 15 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативец имаше нов гол во кипарското првенство во дресот на АЕК Ларнака и гостинското реми против Анортозис (1:1) пред крајот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром како бранители на титулата не успеаја да излезат како победници во вечерашната градска пресметка против Работнички (74-92)… ...
сите 29 | | | веќе видена

Неодамна Дарушафака го освои трофејот во Еврокупот и воедно си обезбеди настап во Евролигата наредната сезона… Денеска во рамките од 25. коло во најсилното ...
сите 9 | | | веќе видена

Клубот МК Ендуро Тим Водно овој викенд беше учесник на неколку натпревари во различни категории… Викендов се возеше првата трка во Бму Европскиот шампионат во ...
сите 6 | | | веќе видена

Се одиграа петте средби од 27. коло во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ)… Шкендија е се поблиску до шампионската титула (поточно недостигаат уште седум ...
сите 88 | | | веќе видена

Во рамките од 29. коло во најсилното хрватско фудбалско првенство нов пораз за составот на Славен Белупо… На гостински терен загуби убедливо од екипата на ...
сите 4 | | | веќе видена

Во неделата се одиграа четири натпревари од 32. коло од најсилното шпанско првенство… Реал Мадрид дојде до уште една победа на гостувањето кај Малага со ...
сите 30 | | | веќе видена

Се одиграа вкупно шест натпревари во неделата во рамките од 32. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство… Бранителот на титулата Јувентус е се ...
сите 50 | | | веќе видена

Во рамките од 30. коло во најсилното португалско фудбалско првенство нови три бода за Спортинг Лисабон… На гостински терен избраниците на тренерот Жезус во ...
сите 14 | | | веќе видена

Во својот осми натпревар од најсилното кошаркарско првенство на Словенија… Составот на Илирија на домашен терен загуби убедливо од лидерот Петрол Олимпија со ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот организатор на играта на „црвено-црните“ доби ново признание од ЕХФтв… После одигрувањето на реванш четвртфиналните натпревари во женската ракометна ...
сите 57 | | | веќе видена

next