Спорт 365

По подолго време македонскиот репрезентативец им се враќа на головите во шпанската Примера… Вечерва екипата на Леванте во значаен натпревар за опстанок и ...
сите 57 | | | веќе видена

Вардар веќе ја одбрани титулата во регионалната женска ракометна ВРХЛ лига, а во вторник и среда во Подгорица се игра последниот турнир. Таму македонските ...
сите 41 | | | веќе видена

Македонскиот пливачки клуб „Бета“ со свои натпреварувачи изминатиот викенд учествуваше на меѓународниот пливачки натпревар „22ри Април” во Бања Лука, Босна и ...
сите 11 | | | веќе видена

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати… Уште еден подиум за младиот македонски мотокрос возач Христијан Станковиќ. Изминатиот викенд се ...
| | веќе видена

Македонскиот интернационалец (17) имаше нов настап за У19 тимот на Келн… Неговиот клуб ремизираше со резултат 2:2 на гостувањето против Борусија Дортмунд во ...
сите 13 | | | веќе видена

Вардар успеа да слави минимално на првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите… Избраниците на Раул Гонзалез триумфираа со еден гол разлика (28:29), ...
сите 206 | | | веќе видена

Пласманот на Ф4 турнирот и одбраната на европската титула стануваат реалност и се поблиску до реализација по победата во Германија… Резултат и минималната ...
сите 186 | | | веќе видена

Во 26. коло од најсилното турско кошаркарско првенство, нова победа за екипата на Галатасарај… На домашен терен Галата успеа да го совлада тимот на Бешикташ со ...
сите 11 | | | веќе видена

Фантастичниот шут за три поени на Куманово, особено во последната четвртина, е главната причина за поразот на актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром на ...
сите 38 | | | веќе видена

Во дербито од 34. коло во италијанската Серија А Наполи го совлада Јувентус во Торино со резултат 1:0. Двете екипи играа внимателно и не беа забележани ...
сите 131 | | | веќе видена

Денеска се одигра првиот натпревар помеѓу Нант и Скјерн во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Францускиот клуб после првите 60. минути обезбеди предност и ...
сите 16 | | | веќе видена

Фудбалерите на Челзи се пласираа денеска во финалето од англискиот фудбалски ФА Куп… Во полуфиналето на „Вембли“ стадионот во Лондон, „сините“ со резултат 2:0 ...
сите 21 | | | веќе видена

next