Спорт 365

Се одиграа денеска пет натпревари од 34. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство… Составот на Интер минимално со резултат 1:2 триумфираше на ...
сите 136 | | | веќе видена

Се одиграа во недела уште три натпревари од 35. коло во најсилното англиско фудбалско првенство… Составот на Манчестер Сити кој од претходно ја обезбеди ...
сите 7 | | | веќе видена

Вардар обезбеди минимална, но голема победа од 28:29 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите против Кил. Во еден многу интересен и ...
сите 237 | | | веќе видена

На првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите во Германија, македонскиот и европски шампион Вардар триумфираше против Кил со резултат 28:29. ...
сите 218 | | | веќе видена

Рафаел Надал го совлада Кеи Нишикори со 2:0 (6:3, 6:2) во финалето на турнирот во Монте Карло… На тој начин Шпанецот со овој триумф над јапонскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Уште едно финале и медал за македонското џудо… Хамза Јашари од Џудо Клубот Миоки освои сребрен медал на Континенталниот Кадетски Куп во Тунис, односно ова е ...
сите 22 | | | веќе видена

На првиот натпревар од четвртфиналето во ЛШ Киелце дома загуби од ПСЖ со 28:34… Во редовите на полската екипа словенечкиот централен бек Деан Бомбач трипати се ...
сите 7 | | | веќе видена

Кил ќе биде последната пречка за актуелниот македонски и европски шампион кон патот до ново учество на завршниот турнир во Келн. Денеска со почеток од 17:00 ...
сите 227 | | | веќе видена

Вечерва можеби се случи најголемото разочарување на Милан оваа сезона во Серија А… Во рамките од 34. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, ...
сите 27 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед е првиот финалист во англискиот фудбалски ФА Куп… Во полуфиналето на стадионот „Вембли“ – Лондон после пресврт со резултат 2:1 „црвените ...
сите 35 | | | веќе видена

Денеска се одигра првиот натпревар од четвртфиналето во ракометната Лига на шампионите… Во Полска составот на ПСЖ го покажа својот голем квалитет и доминираше ...
сите 13 | | | веќе видена

Денеска во 35. коло од најсилното англиско фудбалско првенство ремизираа екипите на Вест Бромвич Албион и Ливерпул (2:2). После првото полувреме водеа Редси со ...
сите 14 | | | веќе видена

Без капитенот Илија Несторовски, после четири натпревари по ред без победа, Александар Трајковски ја прекина негативната серија на Палермо… Македонскиот ...
сите 14 | | | веќе видена

ЕХФ ги објави номинациите за ол-стар тимот во Лигата на шампионите, но и номинациите за најдобар тренер, најдобар дефанзивец и најдобар млад играч на сезоната. ...
сите 57 | | | веќе видена

next