Smart Portal

Судските „битки“ помеѓу двата најголемите производители на паметни телефони им е добро позната на повеќето. Истата се одвива по американските судови веќе скоро ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред точно една година, односно во мај 2017, Енди Рубин го претстави својот долгонајавуван смартфон, Essential Phone . Овој уред, покрај тоа што е од ...
сите 46 | | | веќе видена

Вештачката интелигенција (ВИ) доживеа вистински бум во последните неколку години. Ова се должи на фактот дека голем дел од популацијата си обезбеди стабилен ...
сите 15 | | | веќе видена

Почна со автомобили, прејде на ракети и патувања до Вселената, а сега дојдовме и до трета фаза од плановите на Елон Маск: медиуми. Некои ќе речат несвојствено, ...
сите 10 | | | веќе видена

Податоците покажуваат дека бројот на велосипедисти и мотоциклисти – учесници во сообраќајот во Република Македонија, постојано расте. Љубовта кон велосипедот и ...
сите 9 | | | веќе видена

Скандалот којшто го предизвика случајот со Cambridge Analytica предизвика доволно реакции во јавноста за да основачот и директор на најголемата друштвена мрежа ...
сите 10 | | | веќе видена

Со наредното ажурирање на Instagram корисниците ќе добијат една можност која според мене веќе одамна е потребна на оваа друштвена мрежа. Се работи за можноста ...
сите 8 | | | веќе видена

Развојот на технологијата допринесе секој од нас да поседува најмалку еден уред преку кој може да се пристапува до Интернет, како и апликации за најразновидна ...
сите 2 | | | веќе видена

Cold Atom Laboratory или на скратено CAL, е името на лабораторијата која NASA ја развива и ќе ја испрати на Меѓународната Вселенска Станица ова лето, поточно ...
сите 2 | | | веќе видена

Дали сте спремни за баскет 3х3 на отворено и тоа на катната гаража во Скопје Сити Мол со поглед кон урбано Скопје? Секој од вас сега има голема можност да биде ...
сите 16 | | | веќе видена

next