Smart Portal

Денеска и утре, со почеток од 12 часот, па сѐ до 20 часот на платото пред Скопје Сити Мол на Деновите на финансиската писменост ќе се одржат доста интерактивни ...
сите 8 | | | веќе видена

Историјатот и клучните моменти во развојот на интернетот во Македонија, неговиот придонес во развојот на демократијата, бројните предизвици со кои се соочуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

ZTE е една од најпознатите компании во светот за производство на мрежна опрема, а изминатите години и по производство на мобилни телефони. Ова е кинеска ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателските избори во САД во 2016 година, на кои победи Доналд Трамп, се едни од најконтроверзните избори, барем тие кои ги памти нашата генерација. ...
сите 17 | | | веќе видена

На Google I/O конференцијата која се одржува оваа недела, Google официјално ни го прикажа најновото од Android. Верзија за програмерите веќе беше достапна, ...
сите 21 | | | веќе видена

Вирусите го обликуваат нашето здравје и нашата историја и покрај напредокот на современата медицина, секој ден продолжуваат да убиваат милиони луѓе. Грипот, ...
сите 26 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје продолжува да инвестира во сопствени, нови капацитети и истовремено продолжува и понатаму со зацртаниот инвестициски циклус. При тоа, со ...
сите 19 | | | веќе видена

Можеби порано тоа не било толку често случај, меѓутоа во денешно време на интернет, скоро и да нема некоја работа која не е подложна на „крадење“. Доста луѓе ...
сите 2 | | | веќе видена

Секогаш неуморен за нови знаења, со познавања и интерес за музика, психологија, астрономија, филозофија. За оние кои го познаваат е веројатно најскромниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Информацијата на која „налетавме“ не се однесува на Македонија, можеби поради тоа што сепак сме доволно мала земја за да може да се направи доволно „штета“ на ...
сите 2 | | | веќе видена

next