Smart Portal

Бројот, важноста и оптовареноста на податочните центри не е нешто што изненадува и што би требало да не чуди. Покрај веб страните кои неколку децении се ...
сите 23 | | | веќе видена

Американската вселенска агенција, NASA, наредила да се изврши безбедноста проверка на двете компании кои работат на летала кои од идната година треба да ...
сите 22 | | | веќе видена

Покрај Samsung кои ги произведуваат едни од најдобрите екрани на пазарот, за LG слободно може да се каже дека не заостануваат зад овој голем конкурент. Ако ...
сите 28 | | | веќе видена

„Движењето“ во виртуелната реалност не е нешто што е баш најдобро решено, се’ уште. Затоа повеќето корисници се држат до содржината која не бара нивно движење, ...
| | веќе видена

Во рамките на партнерскиот проект на Пивара Скопје и Министерството за здравство, денес официјално беше отворено првото Роса школо за родителство во ...
сите 47 | | | веќе видена

Куманово , 21 ноември 2018 г . – Едукативната програма за деца – “Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…” на телекомуникациската компанија Вип ...
сите 37 | | | веќе видена

Иако според могумина веќе е крај на сезоната за мотоциклисти, сепак РСБСП во рамките на кампањата „Без изговори“ посебно внимание посветува на мотоциклистите ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонската прехранбена компанија Макпрогрес Виница и официјално започна да користи обновливи извори на енергија во процесот на производство. Имено 270 kW ...
сите 10 | | | веќе видена

На почетокот од овој месец Netflix го одржа својот втор настан од двата кои ги одржува годишно, наречен Netflix Hack Day — Fall 2018. На овој настан тие ...
сите 2 | | | веќе видена

next