Smart Portal

Веќе неколку години поминаа од кога Microsoft реши да се “откаже” од пазарот на смартфони, а причината за тоа беше јасна. Доминацијата на Android и iOS е ...
сите 14 | | | веќе видена

Популарноста на автомобилите од Tesla се’ повеќе се проширува, па веќе можеме да видиме како тие почнуваат да се користат од страна на полицијата во одредени ...
сите 8 | | | веќе видена

Microsoft победи на тендер од Министерството за одбрана на САД во кој учествуваа повеќе ИТ компании во обид на министерството да вклучи повеќе компании за ...
| | веќе видена

Сообраќајниот метеж стана редовна слика на улиците и патиштата во Македонија. Во лето, во зима, за празници, за делници. Секој ден, преку цела година, повеќе ...
сите 115 | | | веќе видена

Facebook е во фаза на тестирање на нова функција за корисниците која ќе им овозможи да направат листа на зборови, фрази, па и emoji икони, кои не би сакале да ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на ИАБ Македонија, Борис Ефтимовски ги повика најголемите огласувачи во Македонија во своите адвертајзинг буџети за наредната година да го ...
сите 3 | | | веќе видена

(Скопје, Македонија 29 ноември 2018) – За да го прослават објавувањето на Huawei Mate 20 Pro и да ја покажат моќната вештачка интелигенција на паметниот ...
сите 8 | | | веќе видена

next