Smart Portal

Група на научници има спроведено студија која има за цел да ја открие реакцијата на луѓето со роботи кои се верува дека се повеќе ќе стануваат дел од ...
сите 13 | | | веќе видена

Моментално дел од тест верзијата на Chrome за програмерите, Chrome Canary, се крие нова функција која Google ја тестира за овој најпознат прелистувач. Истата ...
сите 7 | | | веќе видена

Акцијата „Израмнувач 2“ со Дензел Вашингтон во главната улога од утре (16 август, четврток) ќе се прикажува во 22.00 часот во кино „Милениум“ во Скопје. ...
сите 5 | | | веќе видена

Во екот на летните горештини, најдобар начин да се разладите, покрај одењето на море, е да се посетат планинските реки и водопадите што го сочинуваат нашето ...
сите 2 | | | веќе видена

Oppo е еден од најпознатите кинески производители на смартфони, а тоа посебно стана случајот после нивниот одличен Find X кој е меѓу првите телефони кои ...
сите 23 | | | веќе видена

Apple треба да претстави три нови iPhone смартфони оваа есен , барем според сите досегашни неофицијални информации кои беа достапни. Според нив, сите модели ...
сите 9 | | | веќе видена

Во продолжување на трговската „војна“ која веќе одреден период се води со Кина и нејзините компании, претседателот Трамп потпиша закон којшто ќе забрани ...
сите 2 | | | веќе видена

По објавата на Елон Маск преку неговиот Twitter профил дека планира да ја приватизира Tesla, како и дека за тоа ги има обезбедено потребните средства, ...
сите 20 | | | веќе видена

На SIGGRAPH конференцијата која се одржува оваа недела, основачот и директорот на Nvidia, ја претстави нивната нова генерација на графичка архитектура наречена ...
сите 6 | | | веќе видена

Доколку тргнувате на пат во услови на зголемени температури посветете внимание на следното: Пред пакувањето – задолжително направете проверка на возилото кај ...
сите 22 | | | веќе видена

Информациите досега говорат дека Apple оваа есен ќе претстави три нови iPhone модели и главната карактеристика на сите модели ќе биде исечокот на горната ...
сите 16 | | | веќе видена

Елон Маск минатата недела преку својот Twitter профил објави дека планира да ја приватизира Tesla , најавувајќи дека веќе има обезбедено средства за истото. ...
сите 27 | | | веќе видена

Може слободно да кажеме дека Samsung е главната компанија од која очекуваме да претстават смартфон со екран којшто ќе се превиткува, иако неколку од неговите ...
сите 19 | | | веќе видена

next