Smart Portal

Пред скоро 2 месеци, Instagram најави неколку промени кои од оваа недела стануваат достапни на мобилната апликација од друштвената мрежа. Доколку секогаш ...
сите 28 | | | веќе видена

Samsung Galaxy Note 9 се очекува да биде претставен на 9-ти август , односно оваа година скоро цел месец порано од ланскиот модел. Ова како и обично е со цел ...
сите 50 | | | веќе видена

Компанијата Creator од САД ja отвори својата прва сендвичарница во која ќе продава бургери направени од свежи состојки, од страна на автоматизиран систем во ...
сите 10 | | | веќе видена

Полицијата од градот Темпе, Аризона, излезе со целосниот официјален извештај од истрагата за сообраќајната незгода кога автономно возило на Uber прегази пешак ...
| | веќе видена

Кој е Дамјан? Јас сум 24 годишен програмер кој живее и работи во Скопје, а по потекло сум од Крива Паланка. Во слободно време најдобри пријатели ми се Deezer, ...
сите 20 | | | веќе видена

Во кодот на Facebook апликацијата е скриена нова функција која од компанијата ја тестираат, па со оглед на трендот кај поголемите компании, може да се очекува ...
сите 39 | | | веќе видена

Со оглед на трендот на поголеми смартфони, како и хибридни лаптоп компјутери, некако претставувањето на таблет компјутери опадна изминатите неколку години. Тоа ...
сите 17 | | | веќе видена

next