Smart Portal

Последната кампања на Huawei – Next Image competition го доби вниманието на цел свет. Повеќе од 27.000 фотографии, фотографирани со мобилен телефон се ...
сите 4 | | | веќе видена

Facebook е во фаза на пуштање на нова функционалност на нивната мобилна апликација достапна за двете најголеми платформи Android и iOS. Истата треба да им ...
сите 7 | | | веќе видена

Xiaomi ги претстави новите уреди со името Mi 8 на крајот од мај . Се работи за одлични уреди, како на изглед, така и по карактеристиките, нешто што е секогаш ...
сите 4 | | | веќе видена

Google го претстави Android P во мај оваа година , па финалната верзија од овој оперативен систем се очекуваше некаде во есен. Може да се каже дека до некаде ...
сите 17 | | | веќе видена

Mozilla, организацијата која стои зад развојот на еден од најпознатите интернет прелистувачи, Firefox, започна процес на промена на логото на прелистувачот, ...
сите 5 | | | веќе видена

За серијата се напишани десетици книги, редовно се наоѓаше во топ-листите на најуспешни серии на сите времиња и освои еден куп награди „Еми“ и „Златен глобус“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Тимот на Цертиадриа кој има за цел да ја промовира потребата од дигиталните вештини постигна голем меѓународен успех. Нејзините вредности и напорен труд беа ...
| | веќе видена

(Скопје, 0 4 .08.2018) – Глобалниот технолошки гигант, Huawei рапидно ја зголемува продажбата на паметни телефони и се искачи на второто место во однос на ...
сите 11 | | | веќе видена

next