Smart Portal

Фактот што Facebook прерасна во толку масовно користена друштвена мрежа, со повеќе милијарди активни корисници, направи да оваа мрежа има, благо кажано, голема ...
сите 3 | | | веќе видена

Во изминатите 13 години компанијата Самсунг е светски лидер во производството на ТВ уреди, благодарение на исклучителниот квалитет на сликата, одличниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Скандалот кој го погоди Facebook оваа година беше еден од најголемите, а можеби и единствените поврзани со друштвените мрежи. Можеби со години од повеќе страни ...
сите 22 | | | веќе видена

За популарноста на овој веќе не толку нов начин на објавување содржина не треба ни да пишуваме. Веќе скоро и нема некоја од друштвените мрежи, односно нивните ...
сите 13 | | | веќе видена

Скопје, ( 0 6.05.2018) 14-то издание на Виз Ер Скопски маратон официјално заврши и истиот беше исполнет со одлична атмосфера благодарение на организаторите, ...
сите 59 | | | веќе видена

Кога првпат ја видов веста, ми изгледаше ко епизода од “Рипли – Верувале или не”. Руски тинејџер по име Алексеј Дербилов, на 19 годишна возраст скокна на ...
сите 2 | | | веќе видена

Неодамна се случи седмиот роденден на ФИНКИ. По тој повод разговаравме со деканот на факултетот, проф. д-р Иван Чорбев. Отворивме интересни теми: какви се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден LG го претстави најновиот член на нивната G серија, за кого веќе ги имавме повеќето информации. Овој настан повеќе служеше за ...
сите 31 | | | веќе видена

Едномесечната меѓународна програма која повеќе од 10 години ги поврзува најуспешните жени менаџери од САД со жени лидери од различни земји, има за цел да го ...
сите 7 | | | веќе видена

next